05415031080
info@drersinaydin.com
Dr. Ersin Aydın - Logo
Dudak Dolgusu2022-04-13T13:27:06+03:00

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu, ince ve asimetrik olan ya da zamanla hacim kaybı yaşamış dudakları daha belirgin ve estetik hale getirmek için uygulanan bir işlemdir

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu, ince ve asimetrik olan ya da zamanla hacim kaybı yaşamış dudakları daha belirgin ve estetik hale getirmek için uygulanan bir işlemdir. Dudak Dolgusunun bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri özellikle işlemin yapıldığı an sonucun görülmesidir. İşlem ayrıca kalıcı olmadığı için vazgeçmeniz halinde eskiye dönebileceğiniz bir tedavidir.

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Günümüzde birçok farklı dudak dolgusu çeşidi mevcuttur. Ancak en popüler olanları Hyaluronik Asit ve kolajen özelliği olanlardır. Hyaluronik Asit bir yandan hacim verirken bir yandan cildin nemli ve dolgun kalmasına yardımcı olur. Dolgu olarak sıklıkla Hyalüronik Asit içeren vücudumuzda da bulunan doğal, geri dönüşü olan ürünleri tercih ediyoruz. Bu ürünlerin güvenilirliği ile ilgili yapılmış çok sayıda klinik çalışma var. En önemlisi de istenmeyen bir durumla karşılaşıldığında yapılan ufak müdahalelerle geriye dönüşü var.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu enjeksiyonlu bir işlemdir. Yaklaşık 5-10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. İşlemi konforlu yapabilmek için öncesinde dudaklara topikal uyuşturucu krem sürülür. Daha sonra uygun alanlara uygun miktarda dolgu uygulanır. Yüzünüzün ve dudaklarınızın ifadesini bozmayan doğallığınızı tamamlayan bir işlem gerçekleştirilir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Süre Kalıcılığını Korur?

Dudak dolgusu yaklaşık 6 ay ila 1 yıl arasında etkinliğini göstermektedir. Bu süre kişinin metabolizma yapısına, uygunun dolgunun miktarına ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterebilir.

Dudak Dolgusu İşleminde Acı ya da Ağrı Hissedilir mi?

İşlem esnasında çok az da olsa biraz acı hissedilebilir. Bu nedenle öncesinde bölgeyi uyuşturmak için krem sürüyoruz. Bu sayede işlemi konforlu biçimde ağrı ve acı hissedilmeden gerçekleştiriyoruz.

Uygulamayı çok ince  iğne ucu ile yapıyoruz. Bu nedenle işlem sonrası hem çok daha doğal bir sonuç ortaya çıkıyor hem de şişlik, morarma ve ağrı gibi durumla karşılaşma riski de azalıyor.

Dudak Dolgum İstediğim Gibi Olmazsa Ne olur?

Herhangi bir nedenle yapılan Dudak Dolgusu istediğiniz gibi olmazsa endişelenmenize gerek yok. Yapılan dolguyu basit bir işlem ile eritebiliyoruz. Ayrıca yapılan Dudak Dolgusunun kalıcı olmadığını bilmeniz de fayda var. Hiçbir işlem yapılmasa bile Dudak Dolgusu vücudun diğer bölgelerine yapılan dolgulardan daha hızlı bir biçimde vücut tarafından tüketilecektir. Sonuçlar altı ila dokuz ay arasında etkisini kaybedecektir.

Bir sonraki Dudak Dolgusunu ne zaman yapmalıyım? 

Dudaklarınızda hacim kaybı ya da ağız çevresindeki çizgileriniz geri dönmeye başladığında uygulamayı yenileyebilirsiniz. Bu yaklaşık bir yıl  sonrasına denk gelir.

Dudak Dolgusunu kime yaptırmalıyım?

Dudaklar oldukça hassas ve damarlardan zengin bir yapı. Bu nedenle dudak  dolgusu uygularken oldukça hassasiyet gösterilmesi gerekiyor.

Uygulamayı kesinlikle diploması ve deneyimi olan birine yaptırmalısınız. Tıbbi olmayan bir ortamda yapılan dolgu enjeksiyonları son derece tehlikelive geriye dönüşü olmayan sonuçlara neden olabilir.

İşlemden sonra nelerden sakınmalıyım?

Dudaklarınıza çok sıcak ve çok soğuk yiyecek ve içecek temasından kaçının

Dudak Dolgusu tedavisine karar verirseniz dermatoloğunuza aşağıdaki bilgileri vermeyi unutmayın:

  • Aldığınız ilaçlar. 
  • Aldığınız vitaminler ve mineraller. 
  • Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız. 
  • Geçirdiğiniz tüm ameliyatlar ve kozmetik tedaviler. 

Dudak Dolgusu en popüler kozmetik tedavilerden biridir. Bu tedavinin sizin için doğru olup olmadığına karar vermek için lütfen kliniğimizden Dermatolog Dr. Ersin Aydın ile görüşmek için randevu alın.

Tüm Videolar

Go to Top