Cilt Gençleştirme Tedavisi

Veloce BB Lazer, yüz pigmentini etkili şekilde hedefleyen, cildi aydınlatan ve gözeneklerin boyutunu iyileştiren yeni nesil lazer tedavisidir.

Veloce BB Lazer, yüz pigmentini etkili şekilde hedefleyen, cildi aydınlatan ve gözeneklerin boyutunu iyileştiren yeni nesil lazer tedavisidir. Bu tedavi yöntemi cilt dokusunu ve tonunu iyileştirme yeteneği nedeniyle dünyada en çok uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinin ilk sıralarında yer alıyor.

Teknolojinin gelişmesi ile lazer cihazları tıp alanında çok önemli tedavilerin gerçekleşmesine olanak sağlıyor. Bunlardan etkin olan Veloce BB Lazer birçok spesifik cilt tedavisinde kullanılan bir cihaz. Veloce BB Lazer özellikle cilt gençleştirme çalışmalarında; yüz, göğüs, boyun ve ellerde yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan kırışıklıkları ve lekeleri  gidermek için kullanılır.

Veloce BBL, farklı dalga boylarında farklı başlıklar kullanarak cildin ihtiyacına uygun tedavileri gerçekleştirmek için kullanılır. Işınlar kontrollü bir şekilde deriye gönderilir. Amaç deriyi uyararak cildin yenilenme sürecini artırmaktır. Bu sayede kollajen sentezi artırılarak cilt kalitesini yükseltmek hedeflenir.

Veloce kelimesi İtalyanca hızlı anlamına geliyor. Cihaz cildi çok kısa sürede başarıyla tedavi ettiği için bu isim verildi. Cilt gençleştirme tedavisinin yanında kılcal damar, pigment ve leke tedavisi için de başarıyla kullanılıyor. Özellikle açık renkli cilt tipleri için başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Veloce BB Lazer Nedir?

Geniş dalga boyunda, yoğunlaştırılmış ışık veren, cildi gençleştirmek ve genç kalmasını sağlamak amacıyla kullandığımız, etkili ve yeni bir lazer cihazı.

Işık tüm canlılar için olduğu gibi bizim için de çok önemli. Metabolizmamız, hatta psikolojimiz üzerinde olumlu etkileri var ama zararlı bir takım etkileri de var. Bu zararlı etkilerinden korunmak ve cilt yaşlanmasını engellemek amacıyla güneşten koruyucular kullanıyoruz.

Bu cihazda da cildimizin genç kalmasını sağlayan, faydalı olan ışığın farklı nanometrelerdeki dalga boyları kullanılıyor.

Veloce BB Lazer Cildin Genç Kalmasını Nasıl Sağlar?

Bu lazer teknolojisinin düzenli olarak uygulandığında cildimizin genç kalmasını sağladığını biliyoruz. Yaş aldıkça ciltte kırışıklık, lekelenme, damarsal yapılarda belirginleşmeye bağlı kızarıklıklar oluşabiliyor. BB Lazer, tüm bu belirtileri içerdiği özel bir takım filtreler sayesinde tedavi edebiliyor. Dolayısıyla da cilt gençleşmiş oluyor.

Yapılan çalışmalarda da düzenli yapılan BB Lazer tedavisinin ciltteki yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan bu sorunları azalttığı ve yeni belirtilerin oluşmasını geciktirdiği gösterilmiş.  Aynı zamanda gen düzeyinde de bir gençleşme sağladığı saptanmış.  Yaşlı bir cilde  BB lazer tedavisi uygulandığında tıpkı bir genç cilt gibi davrandığı gen düzeyinde gösterilmiş.

Tedavi Nasıl Olur?

Öncelikle lazer ışığının deri yüzeyine ve derinin alt katmanlarına  çok daha etkin bir şekilde gönderilmesini sağlamak amacıyla uygulama alanına  jel sürülür. Sonrasında cihazın soğutmalı özellikteki başlığı ile konforlu bir şekilde uygulama gerçekleştirilir. Uygulama 10-20 dakika arasında gerçekleştirilir.

Tedavi sonrasında ne olur?

Uygulama sonrasında hafif bir kabuklanma olabilir. Bu işlemin başarılı olduğunu gösterir. Cilt kendini yenilemek için istenen süreci başlatmıştır. Kabuklanma kısa sürede geçer. Tek seans da yapılabilir ihtiyaç halinde tekrarlayan seanslar da yapmak gerekebilir.

Uygulama her yıl düzenli olarak tekrarlandığında yıllar içinde çok daha güzel sonuçlar elde etmek mümkün olabilir

Hangi Hastalıklar Tedavi Edilir?

İnce kırışıklıklar,

Lekeler,

Pigmentasyon,

Kırmızı yüz,

Akne,

Skar,

Kılcal damar.

Veloce BB Lazer tedavisine karar verirseniz dermatoloğunuza aşağıdaki bilgileri vermeyi unutmayın:

  • Aldığınız ilaçlar. 
  • Aldığınız vitaminler ve mineraller. 
  • Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız. 
  • Geçirdiğiniz tüm ameliyatlar ve kozmetik tedaviler. 

Veloce BB Lazer önemli tedavilerden biridir. Probleminizi tespit etmek ve doğru tedavi prosedürünü uygulamak için lütfen kliniğimizden Dermatolog Dr. Ersin Aydın ile görüşmek için randevu alın.