Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, kadın ya da erkek fark etmeksizin saçın daha sağlıklı olması için yapılan bir tedavidir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saçlarımız hayatımızın bazı dönemlerinde güç kaybedip zayıflayabilir. İşte bu dönemlerde saç mezoterapisi işlemi uygulanmaktadır. Saç mezoterapisi, kadın ya da erkek fark etmeksizin saçın daha sağlıklı olması için yapılan bir tedavidir. Amaç saça, zamanla kaybettiği gücü ve sağlığı geri kazandırmaktır. Özellikle erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kişilere uygulanan saç mezoterapisi ile saç köklerinin büyümesi sağlanmaktadır.

Saç Mezoterapisi nasıl yapılır?

Saç derisinin orta tabakasına uygulanan iğneli bir yöntem olan mezoterapi, saç köklerini uyararak güçlenmesini hedefler. Derinin mikro iğneler ile bir yandan travma geçirerek kendisini daha güçlendirmesi bir yandan da iğneler ile saça ihtiyacı olan vitamin vb. maddeleri vermesi için yapılan işlemdir. Etkin bir uygulama olan saç mezoterapisi başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Süreç nasıldır?

Saç mezoterapisi işlemi seanslar halinde yapılır. Öncesinde konforlu bir tedavi olması için işlem yapılacak bölge anestezik ürünle uyuşturulur. Bu sayede hasta herhangi bir acı hissetmez.

Uygulama yapılacak bölgenin hacmine göre uygulama süresi değişiklik göstermektedir. Ancak bir seans ortalama 1 saat sürmektedir. Vitamin, mineral ve antioksidan gibi maddelerin uygulandığı saç mezoterapisi etkinliğini uzun süre korumaktadır. Ancak geçen zaman bu etkinin zayıflamasına neden olacağı için terapinin aralıklı seanslarla tekrarlanması çok daha iyi olacaktır.