Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

Bazı ciltlerde görülen hassasiyet problemlere neden olabilmektedir. Bu problemlerden birisi ise görünümü ile rahatsızlık veren Kılcal Damar oluşumudur.

Kılcal Damar Problemi Nedir?

Cildin üst tabakasına yakın olarak bulunan kılcal damarların genişleyen kırmızı görüntüsüdür. Özellikle yüzde görülen kılcal damar problemi hassas cilt yapısından kaynaklanmasının yanında doğuştan olabilir. Yine Akne, Gül (Rozasea) Hastalığı ve kortizon içerikli ürünler kullanma gibi problemlerden de kaynaklanabilir. Güneş hasarının da kılcal damar oluşumunu tetiklediği bilinmektedir. Bu durum görünüş olarak rahatsız edebilir. Vücudun farklı bölgelerinde de kılcal damar sorunu karşımıza çıkmaktadır.

Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Olur? 

Kılcal damar tedavisini günümüzde gelişmiş lazer cihazları ile yapabiliyoruz. Kliniğimizde bulunan Veloce BB Lazer ile yapılan tedavi başarılı sonuçları ile yüz güldürmektedir. Kadın hastalarda daha çok görülen Kılcal Damar problemi uygun bir inceleme ardından seanslı olarak Veloce BB Lazer tarafından tedavi edilir.

Hastanın kontrolünden sonra damarların yerleşimine ve özelliklerine göre lazer tedavisi uygulanır. Öncelikle lazer ışığının deri yüzeyine ve derinin alt katmanlarına çok daha etkin bir şekilde gönderilmesini sağlamak amacıyla uygulama alanına jel sürülür. Sonrasında cihazın soğutmalı özellikteki başlığı ile konforlu bir şekilde uygulama gerçekleştirilir. Uygulama 10-20 dakika arasında gerçekleştirilir. Acısız ve ağrısız bir tedavidir.

Tedavi sonrasında ne olur?

Uygulama sonrasında hafif bir kabuklanma olabilir. Bu işlemin başarılı olduğunu gösterir. Cilt kendini yenilemek için istenen süreci başlatmıştır. Kabuklanma kısa sürede geçer. Tek seans da yapılabilir ihtiyaç halinde tekrarlayan seanslar da yapmak gerekebilir.

Uygulama her yıl düzenli olarak tekrarlandığında yıllar içinde çok daha güzel sonuçlar elde etmek mümkün olabilir.

Kılcal damar karar verirseniz dermatoloğunuza aşağıdaki bilgileri vermeyi unutmayın:

  • Aldığınız ilaçlar. 
  • Aldığınız vitaminler ve mineraller. 
  • Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız. 
  • Geçirdiğiniz tüm ameliyatlar ve kozmetik tedaviler. 

Kılcal damar kontrolü ve tedavisi önemlidir. Probleminizi tespit etmek ve doğru tedavi prosedürünü uygulamak için lütfen kliniğimizden Dermatolog Dr. Ersin Aydın ile görüşmek için randevu alın.