Nisan 26, 2022

Dolgu ile Burun Şekillendirme Neden Bu Kadar Popüler?

Son zamanlarda kadınlar ve erkekler arasında çok tercih edilen bir uygulama var: Ameliyatsız burun estetiği. Burun dolgusu olarak bilinen ameliyatsız burun estetiği ile burun şekillendirme çok popüler bir tedavi.

Araştırmalar Amerika’da bu uygulamanın 2020 yılında bir önceki yıla göre yüzde 30 arttığını gösteriyor. Bu durum ülkemiz içinde yaklaşık oranlarda geçerlilik taşıyor. Özellikle çok yaygın olarak kullandığımız sosyal medya uygulamaları, sıklıkla yaptığımız zoom toplantıları ve ünlülerin etkisi bizi burun dolgusu ile tedavide artan taleplerle buluşturuyor. Dolgu ile yapılan ameliyatsız burun estetiği uygulamadaki hızı ve konforu nedeniyle tercih ediliyor.

Uygun burunlarda başarılı sonuç

Doğuştan ya da bazı durumlarda travma sonucu burunda oluşan eğrilik dermal dolgu maddesi ile tolere edilebiliyor. Öncelikle bu tedavi hakkında bilmemiz gereken en önemli şey. Ancak bu konuda bilmemiz gereken diğer önemli şey ise burun dolgusu ile yapılan ameliyatsız burun estetiğinin her burun için uygun olmadığıdır. Şimdi bu iki temel bilgi ışığında işlemi genel olarak ele alalım.
Burun üzerinde yer alan eğriliği, dermal dolgu maddesini dikkatli bir şekilde uygulayarak burun görünümünü daha estetize edebiliyoruz. Yine burun ucuna dolgu uygulayarak daha ince ve zarif görünmesini sağlayabiliyoruz. Burun ucu düşük olanlarda ise burun ucunu hafifçe kaldırmak mümkün. Elbette tüm bu işlemleri tedaviye uygun burunlarda yapıyoruz.

Ameliyat sonrasında da yapılabiliyor

Bu arada bazı ameliyatlar sonrasında burunda istenen sonuç elde edilemeyebiliyor. Burun sırtında çökme ya da burun ucunda düşme meydana gelebiliyor. Bu gibi istenmeyen durumları gidermek için burun dolgusu kullanılıyor. Dolgu ile çöküntüyü destekleyerek daha estetik bir profil görüntüsü elde ediyoruz. Yine burun ucu da istenen şekilde dolgu ile kaldırılabiliyor.

İşlemin faydaları neler?

Biliyorsunuz tıp teknolojisi ilerledikçe estetik tedavilerde daha fazla ve başarılı alternatife sahip oluyoruz. Dolgu uygulamaları da bu anlamda çok faydalandığımız başarılı sonuçları ile severek uyguladığımız tedavilerden. Durum böyle olunca önceden tek seçenek ameliyat olan durumları ameliyatsız olarak çözmek mümkün oluyor. Bir işlemi ameliyatsız olarak yapmak daha kısa süre, daha fazla konfor ve maliyet açısında da daha uygun olduğu anlamına geliyor. Az önce de belirttiğim gibi öğle arası molasında yapılabilecek konforlu bir işlem çoğu kişi için cazip geliyor.

Sonucu beğenmezseniz çözümü var

Burun dolgusu estetiği kişinin özelliklerine göre belirli sürelerde kalıcılığını koruyor. Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi 12. aydan sonra yavaşça etkisini yitirdiği görülmektedir. Burun estetiği dolgusunu 18. ayda yenilemek tedavini devamlılığı açısından iyi olmaktadır. Yine eğer yaptırdığınız burun dolgusu estetiğini beğenmezseniz bunu da telafi etmek mümkün. Çok sık olmasa bile özellikle ilk kez burun dolgusu ile ameliyatsız burun estetiği yaptıranlar bazen tedaviyi beğenmiyor. Bu durumda dolguyu etkisiz hale getirerek hastayı eski burnuna kavuşturabiliyoruz.

Konforlu bir işlem, sadece 1-20 dakika sürüyor

Uygulama önceki anestezik kremler işlemi konforlu biçimde gerçekleştirmemize olanak sağlıyor. Yaklaşık 15 ile 20 dakika arasında süren işlem acısız biçimde yapılıyor. İşlemin akabinde belirli bir süre gözlük takılmaması halinde burun yeni haline kavuşuyor.

Toparlamak gerekirse çok popüler olan burun estetiği dolgusu ile burun şekillendirme uygun hastada başarılı sonuçları ile popülerliği hak ediyor.

Leave A Comment