Nisan 25, 2022

Dolgu ile Burun Estetiği Ne İşe Yarar?

Kısa sürede uygulanan, etkisini hemen gösteren, geçici ve düşük maliyetli… Evet, doğru tahmin ettiniz, dolgu ile burun estetiğinden söz ediyorum. Dünyada ve özellikle ülkemizde son yılların gözde estetik uygulaması olan dolgu ile burun estetiği bu haftanın konusu. 

Ameliyatsız burun estetiği

Güzellik uygulamalarında bize benzersiz imkânlar sunan dolgu uygulaması sayesinde, burun estetiği veya burun şekillendirme konusunda da güzel çalışmalara imza atıyoruz. Hekimlerimizin bu alandaki üstün yeteneği ve başarısı giderek artan sayıda yerli ve yabancı insanın, ülkemizde ideal görünüşlerine kavuşmasını sağlıyor. Çeşitli nedenlerle ameliyat olmak istemeyen ve burnu dolgu ile estetik olarak şekillendirmeye uygun kişilerde bu tedavi çok olumlu yanıtlar veriyor.

Hyalüronik asit işin mimarı

İşlem, burnun geneli ve özellikle de burun ucunu yeniden şekillendirmek için yapılıyor. Bu tedavide, burnu düzeltmek için hyaluronik asit dermal dolgu maddesi kullanıyoruz. Vücut ile tamamen uyumlu, kesinlikle rahatsızlık vermeyen bir maddeden söz ediyoruz. Yaklaşık olarak 15-20 dakika süren tedavi, konforlu süreci ve hemen görülen sonucu ile hastalarımız tarafından çok seviliyor.

Yaptığımız burun dolguları etkisini genellikle bir yıl boyunca koruyor. Yani aslında tedavi sonunda geçici bir çözüm elde ediyoruz. Bu da işlemin gerektiğinde geri döndürülebilir olduğu ve zaman içinde tekrarlanması gerektiği anlamına geliyor.

İhtiyacınız varsa yaptırın

Biliyorsunuz ki sosyal medya hayatın her alanında artık çok daha belirleyici. Bu da bazı trendlerin zaman zaman çok moda olmasına neden oluyor. Ancak bir hekim olarak söylemem gerekir ki, siz siz olun tüm estetik tedavilerde olduğu gibi gerçekten tedaviye ihtiyaç duyarsanız bu işlemi yaptırın. TikTok histerisine kapılıp, ihtiyacı olmadığı halde bu işlemi yaptıranlardan olmayın. Tabii ki işlem geri döndürülebilir ve doğru uygulandığında herhangi bir yan etkisi yoktur, ancak kesin karar vermeden görünüşümüzü değiştirmenin sosyal ve psikolojik etkilerini de göz ardı etmemeliyiz.

Deneyimli hekim şart!

Cerrahi olmayan rinoplasti olarak bilinen dolgu ile burun estetiği prosedürü, uygun kişilerde gerçekten etkileyici sonuçlar elde etmemize olanak sağlıyor.

Her ne kadar işlem kısa sürede sonuç almamızı sağlıyor olsa bile, kesinlikle doğru doktor tarafından yapılmalı. Deneyimli bir dermatolog tarafından yapılması gereken bu işlem, ancak ciddi bir anatomi bilgisi, yoğun tecrübe ve özenli uygulama ile başarılı oluyor. Unutmayın, sıvı rinoplasti hızlı ve kolay bir şey gibi görünse de burun gibi yüzümüzün tam ortasında yer alan bir organa etkileri itibarıyla hafife alınacak bir tedavi değil.

Leave A Comment