Mayıs 29, 2022

Masseter Botoksu Nedir?

Günümüzde giderek daha popüler hale gelen tedavilerden birisi de, çene ağrısına iyi gelen Masseter Botoksu’dur. Masseter, çiğnemenize yardımcı olan kaslardan birisidir. Yüzünüzün yan tarafında bulunur ve elmacık kemiğinizi alt çene kemiğinize bağlar. Bu kası sürekli sıktığınızda zamanla diş sıkmaya bağlı olarak gelişen çene ağrısı gibi sorunlar gelişir. İşte tam bu noktada Masseter Botoksu ya da Çene Botoksu tedavisi imdadımıza yetişir.

Masseter botoksu aynı zamanda bruksizm olarak bilinen diş gıcırdatma problemini gidermek için de kullanılmaktadır. Çünkü bruksizm sizi farklı sorunlarla baş başa bırakabilir. Diş hasarının yanı sıra çene ağrısı, baş ağrısı ve hatta boyun, omuz ve sırt ağrısını da kapsayabilir. Kısacası uzun zamandır güvenle kullandığımız botoks, çene sıkma probleminin ortadan kalkması ya da hafiflemesi için kullanılabilir.

Masseter Botoksu çene ağrısına iyi gelir mi?

Masseter botoksu ile hem çene rahatlıyor hem de çene hattı daha estetik bir görünüme kavuşuyor. Masseter botoksunu sadece çeneyi rahatlatmak için yapmıyoruz. Masseter Botoksu ile hem çene ağrısını ortadan kaldırıyoruz hem de çene hattına daha estetik bir görünüm kazandırıyoruz. Bu aynı zamanda iki etki anlamına geliyor. Ancak hemen belirtmeliyim ki, ikinci etki sadece uygun hastalarda sonuç veriyor.

Estetik görünüm

Şimdi biraz geriye dönelim ve botoksa bakalım. Botoks artık herkesin bildiği üzere enjekte edilebilir bir kas gevşeticidir. Biz botoksu çoğunlukla yüzdeki kırışıklıkları daha az fark edilir hale getirmek için kullanıyoruz.

Ancak botoksun kullanım alanlarından birisi de yukarda belirtildiği gibi çeneyi ağrısını rahatlatıp bununla birlikte, elmacık kemiklerinizin yakınında bulunan masseter kaslarınızı da estetik hale getirmektir. Bu da uygun hastalarda yüz şeklinin daha uzun ve dengeli hale gelmesini sağlar.

Kısa sürede uygulama ve hızlı etki

Masseter botoksu uygulaması yaklaşık olarak 15 dakika sürer ve 1 hafta içinde tam sonuçlarını görmeye başlarsınız. Etki başladıkça sonuçların hayatınıza olan yansımalarını da fark edersiniz. Yani çene ağrısının zamanla ortadan kalktığını görürsünüz.

Botoksun etkilerinin geçici olduğunu belirtmekte fayda var. Genellikle 4 ila 6 ay sürer. Sonuçları korumak istiyorsanız, prosedürü tekrarlamanız için sizleri bekliyor olacağız.

Leave A Comment