Nisan 21, 2022

Botoksu Korumanın Püf Noktaları

Botoks, botoks, botoks… Yüzyılın belki de en etkili yaşlanma karşıtı tedavisi. Uzun zamandır hayatımızda olan ve severek kullandığımız botoks, doğru zamanda uygulandığında yüzde zamanla oluşan çizgileri ve kırışıklıkları etkili şekilde engeller ve azaltır. Bu açıdan zamana karşı alınmış bir önlemdir.

Hızlı tedavi, etkin sonuç

Artık nerdeyse herkesin hakkında bilgi sahibi olduğu botoks tedavisi, kısa sürede yapılır ve etkileri hızla görülür. Öncesi ve sonrasında ciddi planlama ve iyileşme süreçleri olan cerrahi müdahalelerin aksine, botoks enjeksiyonları çok konforludur. Sonunda da, yüzde kayda değer bir ferahlık ve tazelik oluşturur. Ancak tedavi sonrasında oluşan genç ve ışıltılı yeni görünümünüzü uzun soluklu kullanmak için bazı basit noktalara dikkat etmenizde fayda var.

Doğru dermatolog seçimi

Öncelikle size uygun botoksu, en iyi biçimde uygulayacak bir Dermatolog seçmek en önemli ilk adımdır. Kendinizi iyi hissetmenizi ve iyi görünmenizi sağlayan dermal enjeksiyonlar, başarılı sonuçları ile yıllardır dünyada milyonlarca insan tarafında tercih ediliyor. Bu nedenle teşhis ve tedavinin doğru eller tarafından yapılması gerekir. Size uygun bir tedavi için ihtiyaçlarınızı dikkate alacak ve sizi dinleyip yönlendirecek bir Dermatolog, çözümün sadece size özel olduğunu ve uygulamanın da yine size özel olarak yapılacağını bilir ve buna göre bir tedavi uygular. Kısacası doğru Dermatolog seçimi, en baştan işlemin başarısı anlamına da gelir.

Botoks sonrası en iyi verim nasıl alınır?

Her yazımızda belirtiğimiz gibi uygulamaların etkileri kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bu, yüzdeki kırışıklıkların niteliğinden anatomik yapınıza uzanan çok sayıda farklı bileşene bağlı bir husustur. Yapılan araştırmalar, botoks uygulamalarının etkinliğinin ortalama olarak üç ila beş ay sürdüğünü ortaya koyuyor. Ancak botoks uygulamanızı daha uzun ve sağlıklı kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz yerinde olur.

Egzersizi erteleyin

Botoks sonrasında yoğun egzersiz yapmak, uygulanan maddenin eşit olmayan biçimde dağılmasına neden olacağı için önerilmez. Bu nedenle, uygulamadan en erken 24 saat sonra spor yapmanızı öneriyoruz. Hafif egzersizlere başlamak için ise enjeksiyondan sonra en az dört saat beklemelisiniz.

Yatmayın

Yine botokstan sonra dört saat kadar yatmanızı önermiyoruz. Bir süre dik ya da oturur vaziyette durmanız, botoksunuzun dağılımındaki denge açısından önem taşımaktadır. Eğer hemen uzanmanızı gerektirecek bir durum söz konusu ise başınızı yüksekte tutmak iyi bir çözüm olacaktır.

Sıcaktan kaçının

Biz botoks sonrasında aşırı sıcak ortamlarda bulunmayı önermiyoruz. Çünkü aşırı ısı, enjeksiyon bölgesine iyi gelmeyecektir. Bu nedenle botoks sonrasında güneşte durmaktan ya da çok sıcak ortamlara girmekten kaçının. Örneğin sıcak bir duş ya da sauna üç gün boyunca önerilmemektedir.

Reklamlara kanmayın

Botoks gibi özellikle yüz bölgesine yapılan estetik tedavilerin, kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekir. Başta sosyal medyada “kampanya” adı altında yayınlanan “ekonomik çözümlere” itibar etmeyin. Bu tip çözümler maalesef çoğu zaman geri dönüşü mümkün olmayan ciddi olumsuz sonuçlara neden olabilir.

Sonuç olarak, hepimiz yaşlanmak durumundayız ancak, geçen zamanın yüzünüzü ve cildinizi nasıl etkileyeceğini kontrol etmek sizin elinizde. Botoks gibi popüler ve etkili kozmetik enjeksiyonlarla, en iyi şekilde görünmeniz ve hissetmeniz için yaşlanma belirtilerini tersine çevirmenize yardımcı olabiliriz. Siz de atacağınız basit adımlarla, bu sürecin keyfini daha sağlıklı ve uzun sürebilirsiniz.

Leave A Comment