Nisan 13, 2022

Botoks Tedavinizden En İyi Şekilde Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Botoks Tedavinizden En İyi Şekilde Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Botoks uygulaması; doğru zamanda uygulandığında, yüzde zamanla oluşan çizgileri ve kırışıklıkları etkili şekilde azaltan bir önlemdir. Tedavi kısa sürede yapılır ve etkileri hızla görülür. Cerrahi müdahalelerin aksine, botoks enjeksiyonları bakım gerektirmez. Genç ve ışıltılı yeni görünümünüzü uzun soluklu kullanmak için sadece bazı noktalara dikkat etmenizde fayda vardır.
Dermatolog Dr. Ersin Aydın ve uzman ekibimiz, size uygun ve kesinlikle güvenilir olan botoksunuzu en iyi biçimde uygulamaktadır. Kendinizi iyi hissetmenize ve iyi görünmenize yardımcı olmak için dermal enjeksiyonlar başarılı sonuçları ile yıllardır dünyada milyonlarca insan tarafında tercih ediliyor.
Biz, Green Kinik olarak kişiselleştirilmiş bir tedavi planı oluşturmak için ihtiyaçlarınızı dikkate alıyoruz. Bu ihtiyaçların sadece size özel olduğunu ve uygulamanın da yine size özel olarak yapıldığından emin olabilirsiniz.

Botoks uygulamasından en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz?
Her yazımızda belirtiğimiz gibi, enjeksiyon uygulamalarının etkileri size özel olarak değişiklik gösterebilir. Bu, yüzünüzdeki kırışıklıkların niteliğinden sizin anatomik yapınıza uzanan çok sayıda farklı bileşene bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Yapılan araştırmalar botoks uygulamalarının etkinliğinin ortalama olarak üç ila beş ay sürdüğünü ortaya koyuyor.
Ancak botoks uygulamalarını daha uzun ve sağlıklı kullanmak istiyorsanız, önerilerimize mutlaka göz atın.

Egzersizi erteleyin
Botoks sonrasında egzersiz yapmak, uygulanan maddenin eşit olmayan biçimde dağılmasına neden olacağı için önerilmez. Bu nedenle, uygulamadan en az 24 saat sonra spor yapmanızı öneriyoruz. Hafif egzersizlere başlamak için ise enjeksiyondan sonra en az dört saat beklemelisiniz.

Yatmayın
Yine botokstan sonra 4 saat kadar yatmanızı önermiyoruz. Bir süre dik ya da oturur vaziyette durmanız, botoksunuzun dağılımındaki denge açısından önem taşımaktadır. Eğer illa ki hemen uzanacaksınız, başınızı yüksekte tutmak iyi bir çözüm olacaktır.

Sıcaktan kaçının
Aşırı ısı, enjeksiyon bölgesine iyi gelmeyecektir. Bu nedenle botoks sonrasında güneşte durmaktan ya da aşırı sıcak ortamlara girmekten kaçının. Aşırı sıcak duşlar ve sauna üç gün boyunca önerilmemektedir.

En iyi sonuç için Dermatoloğa gidin
Botoks gibi estetik tedavilerin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekir.
Herkes yaşlanır, ancak zamanın yüzünüzü nasıl etkileyeceğini kontrol edebilirsiniz. Botoks gibi popüler ve etkili kozmetik enjeksiyonlarla, en iyi şekilde görünmeniz ve hissetmeniz için yaşlanma belirtilerini tersine çevirmenize yardımcı olabiliriz.
En iyi sonuçlar için Green Klinik kurucusu ve Dermatoloji uzmanı Dr. Ersin Aydın size yardımcı olacaktır.

Leave A Comment