Nisan 26, 2022

Botoksunuz İstediğiniz Gibi Olmadıysa Ne Yapmalısınız?

Gençlik nefis bir pınar ancak her güzel şey gibi zamanın etkisi onu da ele geçiriyor. Bu cümleden hemen umutsuzluğa kapılmayın çünkü zamanın dizginlerini tutmak ve ona yol göstermek mümkün. En azından biz dermatologlar, bu süreci olabildiğince sağlıklı ve sorunsuz geçirmeniz için yapabileceklerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Güvenli genç kalmak

Hepimiz bu süreçte yardımımıza koşan en büyük yaşlanma karşıtı uygulamanın botoks olduğunu biliyoruz. Yıllardır güvenle kullandığımız botoksu yüz gençleştirme için severek tercih ediyoruz. Çoğunlukla çok doğal, nerdeyse hiç fark edilmeyen bir tazelik sunan botoks bizim en favori uygulamamız. Peki işler bazen istediğiniz gibi gitmediğinde botoksumuz bizi güzelleştirmek yerine çirkinleştirdiğinde ne olur? İşte bu sorunun yanıtı önem taşıyor. Her ne kadar az önce belirttiğim gibi çoğunlukla çok doğal sonuçlar elde etsek de bazen kötü sonuçlara da rastlıyoruz. Hepimiz bu konuda ister bir Hollywood yıldızında isterse de alışveriş merkezinde gezerken abartılı ya da donuk ifadelere rastladık. O nedenle gelin bu konuyu ele alalım.

İyi doğal olandır

Botoks istediğiniz gibi olmadığında ne olur? Öncelikle aslında tersten gidelim ve iyi bir botoksun nasıl olması gerektiğine bakalım. İyi bir botoks, kesinlikle doğal olandır. Bunun anlamı dışarıdan bakıldığında yüzünüzde hissedilen doğal güzelliktir. Kişinin duygularını yansıtmasına izin veren, doğal ifadeyi destekleyen ve elbette zamanın izlerini silen bir sonuç aradığımız. Bunu da naturel botoks uygulamamızla elde ediyoruz. Ve neyse ki yapılan başarılı naturel botoks uygulamaları ‘botoks doğal ve güzel olur mu’ sorusunun yanıtını uzun zamandır başarıyla veriyor.

Kötü kendini hemen ele verir

Size uygun olmayan botoks uygulaması kendini hemen ele verir. Öncelikle yüzünüzün doğal yapısına aykırı olarak yapıldığı için asimetrik olarak yüz oranınız bozulmuştur. Yani iki kaşın farklı yükseklikte olması, alındaki aşırı gerginlik, kaş uçlarının aşırı yukarda olması gibi sonuçlar işlemin maalesef kötü olduğunun ifadesidir. Botoksunuzun kötü olduğunun bir diğer göstergesi ise işlemin sonunda ortaya çıkan sizden memnun olmayışınızdır. Nadir de olsa bu durum görülmekle birlikte bu algı, genellikle kişinin o anki ruh hali ile ilgili olabilir. İşlem yapıldıktan sonra herkesin beğenmesine rağmen bir tek kişinin kendisinin beğenmediği durumlar seyrek olarak görülebilir. Çoğunlukla kendisinden memnun olmayan hatta genel olarak memnunluk düzeyi düşük kişilerde bu duruma rastlanabilmektedir. Bu gibi kişilerin işlemi yaptırmadan önce iki kere düşünmelerini öneriyoruz.

Kısacası yüzde rahatsız edici asimetri ya da sonuçtan memnuniyetsizlik botoks uygulamasının başarısız olduğunu gösterir.

Neden başarısız olur?

Eğer yapan kişi yüzde doğru yere ve doğru miktarda botoks enjekte etmediyse sonuçlar olumsuz olarak kendisini gösterecektir. Yapılacak milimetrelik hata sonuca hemen etki eder. Bu nedenle yapan kişinin yüzünüzü ve kaslarınızı iyi tanıması gerekir. Her ne kadar tıp biliminin bir ürünü olsa da botoks bir yanıyla yapan kişinin sanatsal dokunuşları ile kendisini gösterir. Burada bilgi, deneyim ve estetik iyi bir üçlü olarak karşımıza çıkar.

Memnun değilseniz ne yapmalı?

Eğer işleminiz farklı nedenlerle istediğiniz gibi olmadıysa bu sizin kaderiniz değildir. Yapılması gerekenden daha fazla botoks uygulanmışsa bu zamanla hafifleyerek geçecektir. Ancak bu, ortalama 10 hafta tahammül etmeniz anlamına gelir.  Eğer işleminizdeki sorun yanlış yere yapılmaktan kaynaklı ise bu durum düzeltilebilir. Dengelemek adına simetriyi sağlamak için gerekli miktarda gereken yerlerde uygulama başarılı sonuçlar almamıza olanak verir.

Sonuç olarak sağlık uygulamalarında işinin ehli uzman doktorları tercih edin. Özellikle yüzünüz söz konusu olduğunda, sağlıklı ve doğal sonuçların en iyisini hak ediyorsunuz.

Leave A Comment