Nisan 26, 2022

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Dolgun dudaklar genel olarak gençliğin, güzelliğin ve sağlığın işaretidir. Ancak yavaş yavaş oluşan hacim kaybı ve hafif ince kırışıklıklar zamanın etkisi olarak kendisini belli eder. Bazı durumlarda ise gençliğe rağmen dudaklar doğuştan incedir. Neden her ne olursa olsun, dudaklarınız inceliyorsa veya genetik olarak ince dudaklara sahipseniz, dolgu işlemi ile daha dolgun ve estetik dudaklar elde etmek mümkün.

Dudak estetiği olarak da tanımladığımız dudak dolgusu, dudak şeklini ve boyutunu daha estetik hale getirmek için kullanılır. Tedavi, daha dolgun bir görünüm yaratmak, gülümsemeyi belirginleştirmek için hastanın ihtiyacına göre şekillendirilir. Dolgu işlemi kişiye özel olarak tasarlanır ve etkisi zamanla zayıfladığı için ihtiyaç duyulduğunda tekrarlanabilir.

PEKİ NASIL OLMALI?

Dudaklarımız yüz estetiğinde çok önemli bir yere sahiptir. Hem yüzün tam ortasında olması hem yüzün ifadesine katkısı düşünüldüğünde doğallığı önem taşır. Yani kişiye uygun olarak yapılan dokunuşlar olumlu sonuçlar verir. Kişinin doğallığını bozmadan yüzdeki simetriyi koruyarak ve asla abartılı olmayan bir dudak yapısı idealimizdir.

HIZLI ÇÖZÜM!

Dudak dolgusu acı eşiği düşük olan kişiler için işlemin daha konforlu olması adına anestezik krem uygulamasından sonra yapılır. İşlem öncesi sürülen krem, uygulamayı hissetmenizi engeller. Yaklaşık 15 dakika süren işlemin bitiminde birkaç gün dudakları travmadan korumak ve hijyenini sağlamak önemlidir. İşte bu kadar kısa sürede ve konforlu biçimde dolgu işlemi yapılmaktadır.

DOLGU SADECE DOLDURMAZ

Dolgun bir görünüm elde etmek için dudaklara uyguladığımız madde kesinlikle güvenilirdir ve sadece dudağa estetik görünüm vermez, dudağı nemlendirmek için de kullanılır. Nem ise dudakların daha yavaş ve sağlıklı yaşlanmasını sağlar.

İlk kez dudak dolgusu yaptırmayı düşünenler için önerim işlemi kademeli olarak gerçekleştirmektir. İlk etapta bir miktar, bir süre sonra ise bir miktar daha dolgu eklenerek işlem tamamlanmalıdır. Bu sayede hem kişinin yeni dudaklara alışması hem de kişiye en uygun miktarı ve biçimi yakalamak mümkün olur.

DUDAK DOLGUSU NEDEN YAPTIRILIR?

Dudak büyütmeyi seçmek kişisel bir tercihtir. İnsanların dudak dolgusunu tercih etmelerinin temel nedenleri ise şunlardır:

– Dudakların son derece ince ve gülümsendiğinde kaybolması,

– Yaşlandıkça dudakların zamanla incelmesi,

– Dudakların inceliğinin ve şeklinin kişiyi rahatsız etmesi,

– Dolgun dudakların yüz yapısına daha çok yakışması,

– Dolgun dudakların kişinin özgüvenini artırması.

DUDAK DOLGUSU KİMLER İÇİN İDEALDİR?

Dudak dolgusu, dudaklarının büyüklüğünden ve şeklinden memnun olmayan herkes içindir. Bu prosedürü uygulamak için kişinin genel sağlığının iyi ve beklentilerinin gerçekçi olması önemlidir.

Dudak dolgusundan hemen sonra gündelik yaşamınıza dönebilirsiniz. Eğer gerçekçi beklentileriniz varsa tam istediğiniz dudak görünümüne kavuşarak dudaklarınızın keyfini çıkarmanız mümkün. Sağlıkla kalın.

Leave A Comment