Lazerle ile Ben Alımı

Herkesin vücudunda Ben bulunur. Yetişkin bir insanda ortalama 10 ile 40 arasında Ben olması normaldir. Yaş aldıkça Benlerin sayısı ve renkleri değişebilir. Ancak bazı Benler bulundukları yer ya da hacimleri nedeniyle kişiyi rahatsız edebilir. Bu durumda Ben alımı işlemi yapılmaktadır.

Ben Neden Olur?

Ciltte yaygın olarak görülen küçük, koyu ve kahverengi lekelerdir. Benler genellikle pigmentli hücre kümelerinden kaynaklanırlar. Özellikle çocukluk ve ergenlik döneminde ortaya çıkar.

Benlerin çoğu zararsızdır. Nadiren kanserli hale gelirler. Benlerin ve diğer pigmentli lekelerin izlenmesi, cilt kanserinin özellikle de Malign Melanom’un saptanmasında önemli bir adımdır.

Karbondioksit Lazer ile Ben Alımı

Deride kabarık olarak var olan Benleri Karbondioksit Lazer ile alabiliyoruz. Alım işleminden sonra iyileşme süreci hızla başlıyor. Bu süreç içerisinde güneşten korunmak ve önerdiğimiz iyileştirici özelliği olan kremleri kullanmak büyük önem taşır. İyileşme süreci tamamlandığında işlem öncesine göre daha iyi bir estetik görünüm elde edilebilir.

Her Ben Alınabilir mi?

Bazı Benler kötü huylu olabilir. Bu nedenle Benlerin kötü huylu olup olmadığının takip edilmesi, problem varsa erken tanısının konması ve tedavinin erken yapılması oldukça önemlidir.

Benlerdeki Şekil ve Renk Değişimi İşaret Olabilir

Benlerinizde renk ve şekil değişikliği varsa önce dermatoskopik muayene yapılır. Muayene sonucunda şüpheli bir özellik görürsek cerrahi olarak çıkarılmasını önerebiliriz. Bu sayede patolojik inceleme yaparak Benin yapısal özelliğini tespit edebiliriz. Eğer problemi bir durum yoksa Karbondioksit Lazer ile alımı yapabiliriz.

Her Ben Lazerle Alınabiliyor mu?

Eğer şüpheli bir görünüm yoksa her Ben lazer ile alınabilir.

Ağrısız ve Acısız Bir İşlem

Ben alımı işleminde etkili sonuçları ile Karbondioksit Lazer uygulamasını güvenle kullanıyoruz. Fraksiyonel olarak işlem yapan Karbondioksit Lazer cihazı iyi huylu Ben türlerinde kısa yoldan benden kurtulmamıza olanak sağlıyor. Ağrı ve acı olmayan kısa sürede yapılan işlemden herhangi bir kanama durumu da olmamaktadır.